KAPIDA ÖDEME ile Sipariş İmkanı yoresel23.com 'da.Yeni MahsülTaze Ürünler .

Mağaza - Dut Orcik 500 Gr

Dut Orcik 500 Gr

0
Warning: printf(): Too few arguments in /home/yoresel23/domains/yoresel23.com/public_html/wp-content/themes/porto/woocommerce/single-product/rating.php on line 28

59,90 

EAN: 8906981346841
Markalar:Yöresel23

Açıklama

Elazığ Orcik

Elazığ orcik çeşitleri farklıdır. Genelde sadece üzüm ile yapıldığı düşünülür. Nitekim temelde iki öz ile yapıldığını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Üzüm ve dut orciği olarak ikiye ayrılır. Tabi üzüm orciği de kendi içerisinde üzümün türüne göre ayrılır. Genelde kabarcık üzüm kullanılsa da siyah üzüm ile de üretim yapılır. Hem dut hem de üzüm orciğinin ortak malzemesi ise cevizdir. Bazı yörelerden orciğin içinde ceviz yerine farklı kuruyemişlerin kullanıldığı da görülür. Ancak has ve organik tamamen saf cevizle doldurulur. Yöresel 23 olarak her damak tadına hitap eden tüm orcik seçeneklerini sizlere sunuyoruz. İster siyah üzümlü ister dut orciği seçeneklerine online mağazamızdan ulaşabilir, kolayca siparişinizi Türkiye’nin dört bir yanından oluşturabilirsiniz. Orciklerin tümünü kilogram bazlı olarak sunup fiyatlandırıyoruz. Sipariş sürecini hemen ürünlerimizi inceleyip sepetinize ekledikten sonra güvenli ödeme seçeneği ile kolayca oluşturabilirsiniz.

Elazığ Orcik Yapılışı

Önce cevizler toplanıp kırılır ve cevizler iplere dizilir, ardından bağlardaki üzümler toplanarak sıkıldıktan sonra şıra haline getirilip üzüm suyu, bulamaç haline gelene kadar kazanlarda kaynatılır.Tek tek iplere dizili cevizler kazanda kaynatılan üzüm şırasına defalarca batırıldıktan sonra asılıp güneşte kurutulduktan sonra hazır hale geliyor.Anadolu mutfağının, Elazığ yöremize ait satışa sunduğumuz çerez olarakta tüketilen orcik fiyatları sezona göre belirlenmekte ve en uygun fiyatlar ile kaliteli ürünlerin satışını yapmaktayız.Ürünlerimiz fabrika ürünleri olmayıp köy üretimi ürünlerdir.Aynı zamanda farklı yörelerde orcik, pekmezli sucuk ve cevizli sucuk olarakta bilinmektedir.Elazığ yöresel ürünler online satış mağazasında 1000 çeşit ürün satışı yapmaktadır.Satın almak için bu sayfamızdan dilediğiniz kadar siparişinizi verebilirsiniz.

Elazığ’ın yöresel lezzetleri arasında bulunan ve “orcik” adı verilen cevizli sucuk,kış aylarında köylülerin günler süren emeğinin ardından ortaya çıkıyor.Kendine özgü lezzetiyle halkımızın vazgeçemediği lezzetler arasında yer alan Orcik,hediyelik ürün olarakta farklı illere gönderilmektedir.

Afiyetle yiyiniz.

Yöresel Ürünlerimiz tamamen Elazığ Yöresel Köy Ürünleri olarak üretilmiştir.

Yöresel Ürünler özenle paketlenerek, ambalajlı bir şekilde sizlere gönderilmektedir.

İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını ürün sezonu belirlemektedir.

Abone ol
Bildir
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Sepete Eklendi: